O grze

Choć żużel jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin w Polsce, a reprezentant naszego kraju Bartosz Zmarzlik sięgnął trzy razy po tytuł najlepszego żużlowca świata, to rynek gier o tej tematyce jest bardzo ubogi. Wkrótce ma to się jednak zmienić!

No gears, no brakes, no limit”, tak brzmi zapowiedź nowej gry – Speedway Club Manager, która tworzona jest przez dwóch pasjonatów sportu żużlowego – Marcina Dopierałę oraz Pawła Krzemińskiego. Obaj są programistami pracującymi w tym zawodzie, a na co dzień interesują się ściganiem w lewo. Pierwszy z nich jest fanem Kolejarza Rawicz i żużlowcem-amatorem w klubie AKŻ Spartanie Wrocław. Drugi związany jest z tarnowską Unią i wierzy, że wkrótce nadejdą lepsze czasy dla jego ukochanego klubu spod znaku Jaskółki.

Speedway Club Manager będzie darmową rozgrywką offline przeznaczoną na platformę PC z systemem Windows. Gracz wcieli się w niej niejako w dwie osoby w jednym, zarówno w menedżera, który będzie odpowiedzialny za wyniki swojej drużyny, ale również dyrektora sportowego, który będzie zarządzał klubem m.in. poprzez kontraktowanie zawodników, czy także budowanie sztabu, który będzie odpowiedzialny m.in. za rozwój naszych żużlowców oraz młodzieży i adeptów. To do nas będzie należała kwestia pozyskiwania sponsorów, dbania o infrastrukturę stadionu, czy organizacja zawodów – międzynarodowych, krajowych oraz towarzyskich.

Autorzy gry chcą odzwierciedlić żużlowe realia w tym wirtualnym świecie. Poza podstawowymi funkcjami, jak rozegranie biegu, meczu, a także zawodów będą także odzwierciedlone niektóre sprawy zakulisowe. Nie jest łatwo, bo mnogość regulacji i przepisów jest dla autorów gry utrudnieniem, ale stają oni na głowie, aby dostarczyć produkt, w jak najbardziej elastycznej formie dla gracza.

W grze ma być dostępnych wiele europejskich lig żużlowych. Gracz będzie mógł poprowadzić nie tylko jedną z 23 drużyn biorących udział w polskich rozgrywkach, ale również wcielić się w rolę promotora klubów m.in. z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Danii, Czech, a nawet Francji.

Autorzy chcą, aby gra promowała żużel nie tylko w Polsce, ale w Europie, a nawet i na świecie, stąd też gra będzie dostępna w wersji w języku angielskim. Nie chcemy ograniczać się do graczy w wąskim gronie odbiorców, bo wiemy, że w innych krajach liczba gier żużlowych jest równie uboga, a nawet i zerowa. Jeśli ktoś będzie chciał przetłumaczyć grę na jeszcze inny język, to będzie miał ku temu dowolność.

Fani żużla mogą już zagrać w wersję alpha, która daje możliwość rozegrania pojedynczego meczu towarzyskie. Wersja demo miała pokazać, jak postępujące prace nad grą, a można ją znaleźć w zakładce downloads.

Projekt Speedway Club Manager nie jest w żaden sposób powiązany z grą, której powstanie zapowiedziała jakiś czas temu Speedway Ekstraliga. Gra nie będzie posiadała licencji, ale będzie podatna na wszelkie modyfikacje graczy.